fbpx

Брза Пита од Спанаќ
Write a review
Print
Ingredients
  1. 1 чаша јогурт
  2. 4 јајца
  3. 2 филџана масло
  4. 15 лажици остро брашно
  5. 1 прашок за печење
  6. 1 мало лажиче сол
  7. 1/2 кгр. спанаќ
Instructions
  1. Исчистете го спанаќот, измијте го добро и исечкајте го како за секоја пита. Од наведените продукти направете смеса и на крај додајте го спанаќот. Измешајте со добро и ставете ја смесата во подмачкано тавче бр. 26. Ставете ја во рерна и печете ја на умерена температура.
bilboard.mk https://bilboard.mk/
Исчистете го спанаќот, измијте го добро и исечкајте го како за секоја пита. Од наведените продукти направете смеса и на крај додајте го спанаќот. Измешајте со добро и ставете ја смесата во подмачкано тавче бр. 26. Ставете ја во рерна и печете ја на умерена температура.
Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress | Designed by: Free WP Themes. | Thanks to Best Free WordPress Themes, Find WordPress Themes Free and Free WP Themes
ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ Е НАША ГРИЖА!
Visit Us On Facebook