fbpx

Домати полнети со туна
Write a review
Print
Prep Time
15 min
Total Time
15 min
Prep Time
15 min
Total Time
15 min
Ingredients
  1. 10 домати иста големина
  2. 2 кутии туна
  3. 1 главица кромид
  4. 2 кисели краставички
  5. Мајонез
Instructions
  1. Доматите измијте ги, исечете ги врвовите и со лажичка извадете го семето и малку од меснатиот дел. Туната сипете ја во една чинија иситнете ја, додајте го извадениот дел од доматите, ситно сечкан кромид и ситно сечкани краставички. Добро измешајте и со оваа смеса полнете ги доматите. Поклопете ги со извадените врвови, а секој домат украсете го со малку мајонез.
bilboard.mk https://bilboard.mk/
Доматите измијте ги, исечете ги врвовите и со лажичка извадете го семето и малку од меснатиот дел. Туната сипете ја во една чинија иситнете ја, додајте го извадениот дел од доматите, ситно сечкан кромид и ситно сечкани краставички. Добро измешајте и со оваа смеса полнете ги доматите. Поклопете ги со извадените врвови, а секој домат украсете го со малку мајонез.
Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress | Designed by: Free WP Themes. | Thanks to Best Free WordPress Themes, Find WordPress Themes Free and Free WP Themes
ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ Е НАША ГРИЖА!
Visit Us On Facebook