fbpx

Кравајче
Write a review
Print
Ingredients
  1. 600 гр брашно
  2. 2 јајца
  3. 1 чаша шеќер
  4. 1 винска чаша масло
  5. 20 гр. квасец
  6. сол
Instructions
  1. Сето ова замесете го со млака вода. Оставете го да кисне два пати. Од тестото направете облик на кравајче, ставете го во подмачкан плех, ишарајте го одозгора со вилушка и печете го во добро загреана рерна.
bilboard.mk https://bilboard.mk/
Сето ова замесете го со млака вода. Оставете го да кисне два пати. Од тестото направете облик на кравајче, ставете го во подмачкан плех, ишарајте го одозгора со вилушка и печете го во добро загреана рерна.
Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress | Designed by: Free WP Themes. | Thanks to Best Free WordPress Themes, Find WordPress Themes Free and Free WP Themes
ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ Е НАША ГРИЖА!
Visit Us On Facebook