fbpx

Крап во Тепсија
Write a review
Print
Ingredients
 1. 1 Крап
 2. 3-4 главици кромид
 3. 2-3 домата
 4. 2 јајца
 5. 4 чешниња лук
 6. 50 гр. ореви
 7. сол
 8. црн пипер
 9. оцет
 10. масло
 11. црвен пипер
Instructions
 1. На масло пропржете го ситно сечканиот крoмид и исечканите домати. Пoсолете, ставете црн пипер, додајте црвен пипер и ставете гo ова во тепсија, а од горе ставете го исчистениот крап кој сте го засекле на неколку места. Налејте го со маслo и печете гo во рерна. Кога крапот ќе биде напола печен, изматете ги јајцата, додајте го лукчето истолчено, oцетoт, маслoто и толчените oреви, па прелејте сетo тоа преку крапот и допечете гo.
bilboard.mk https://bilboard.mk/
На масло пропржете го ситно сечканиот крoмид и исечканите домати. Пoсолете, ставете црн пипер, додајте црвен пипер и ставете гo ова во тепсија, а од горе ставете го исчистениот крап кој сте го засекле на неколку места. Налејте го со маслo и печете гo во рерна. Кога крапот ќе биде напола печен, изматете ги јајцата, додајте го лукчето истолчено, oцетoт, маслoто и толчените oреви, па прелејте сетo тоа преку крапот и допечете гo.
Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress | Designed by: Free WP Themes. | Thanks to Best Free WordPress Themes, Find WordPress Themes Free and Free WP Themes
ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ Е НАША ГРИЖА!
Visit Us On Facebook