fbpx

Крап со компири
Write a review
Print
Ingredients
  1. 1 поголем Крап
  2. 1/2 кгр. компири
  3. 300 гр. кромид
  4. 200 гр. бело вино
  5. 1 лажичка црвен пипер
  6. малку магданос
  7. масло
  8. сол
Instructions
  1. Исчистете го и измијте гo крапот и ставете го во намастена тепсија. Околу рибата ставете тенко исечен компир и сечкан кромид. Додајте масло, пoсипете црвен пипер, налејте со вино и печете во рерна 30 минути. На крајoт одозгора ставете магданос.
bilboard.mk https://bilboard.mk/
Исчистете го и измијте гo крапот и ставете го во намастена тепсија. Околу рибата ставете тенко исечен компир и сечкан кромид. Додајте масло, пoсипете црвен пипер, налејте со вино и печете во рерна 30 минути. На крајoт одозгора ставете магданос.
Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress | Designed by: Free WP Themes. | Thanks to Best Free WordPress Themes, Find WordPress Themes Free and Free WP Themes
ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ Е НАША ГРИЖА!
Visit Us On Facebook