fbpx

Македонска Погача
Write a review
Print
Ingredients
  1. 3 јајца
  2. 100 гр. јогурт
  3. 50 гр. кравјо сирење
  4. 18 лажици остро брашно
  5. 5 лажици масло
  6. 1 прашок за пециво
Instructions
  1. Добро изматете ги јајцата, додајте го јoгуртот, маслoто, иситнетото сирење и прашокот за печење. На крај замешајте го и брашното. Тепсијата во која ќе се пече пoгачата намачкајте ја со масло, ставете го во неа тестото и печете на тивок оган најмалку 1/2 час.
bilboard.mk https://bilboard.mk/
Добро изматете ги јајцата, додајте го јoгуртот, маслoто, иситнетото сирење и прашокот за печење. На крај замешајте го и брашното. Тепсијата во која ќе се пече пoгачата намачкајте ја со масло, ставете го во неа тестото и печете на тивок оган најмалку 1/2 час.
Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress | Designed by: Free WP Themes. | Thanks to Best Free WordPress Themes, Find WordPress Themes Free and Free WP Themes
ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ Е НАША ГРИЖА!
Visit Us On Facebook