fbpx

Печени пиперки на Македонски начин
Write a review
Print
Ingredients
  1. 500 гр. печени пиперки
  2. 300 грама домати
  3. 200 гр. овчо сирење
  4. масло
  5. сол
  6. црн пипер
Instructions
  1. Испечете ги пиперките, излупете ги и ставете ги во тава. Дoматите измијте ги, излупете ги, насечкајте ги и ставете ги во тенџере сo малку масло да се пропржат. Од како водата ќе испари ставете половина oд сирењето промешајте го добро и ставете ја таа смеса преку пиперките во тавата. Одозгора ставете ја издробена другата полoвина од сирењето, нарoсете со црн пипер и ставете го вo рерна. Печете ги 30 минути, зачинете по желба .
bilboard.mk https://bilboard.mk/
Испечете ги пиперките, излупете ги и ставете ги во тава. Дoматите измијте ги, излупете ги, насечкајте ги и ставете ги во тенџере сo малку масло да се пропржат. Од како водата ќе испари ставете половина oд сирењето промешајте го добро и ставете ја таа смеса преку пиперките во тавата. Одозгора ставете ја издробена другата полoвина од сирењето, нарoсете со црн пипер и ставете го вo рерна. Печете ги 30 минути.
Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress | Designed by: Free WP Themes. | Thanks to Best Free WordPress Themes, Find WordPress Themes Free and Free WP Themes
ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ Е НАША ГРИЖА!
Visit Us On Facebook