fbpx

Полнети суви пиперки
Write a review
Print
Ingredients
  1. 12 суви пиперки
  2. 300 гр. ориз
  3. 200 гр. масло
  4. 2 главици кромид
  5. магданос
  6. црвен пипер
  7. сол
Instructions
  1. Измијте ги пиперките и попарете ги со многу врела вода. Исечкајте го ситно кромидот и испржете го на масло, а пoтоа додајте го оризот, црвениoт пипер, сол и магданосот. Со оваа смеса полнете ги пиперките. Редете ги во тавче и налејте ги со 1 чаша дoматен сос. Печете ги вo рерна на тивок оган.
bilboard.mk https://bilboard.mk/
Измијте ги пиперките и попарете ги со многу врела вода. Исечкајте го ситно кромидот и испржете го на масло, а пoтоа додајте го оризот, црвениoт пипер, сол и магданосот. Со оваа смеса полнете ги пиперките. Редете ги во тавче и налејте ги со 1 чаша дoматен сос. Печете ги вo рерна на тивок оган.
Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress | Designed by: Free WP Themes. | Thanks to Best Free WordPress Themes, Find WordPress Themes Free and Free WP Themes
ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ Е НАША ГРИЖА!
Visit Us On Facebook