fbpx

Полнето пиле
Write a review
Print
Ingredients
  1. 1 пиле
  2. 1 главица кромид
  3. црн пипер
  4. сол
  5. магданос
  6. 1 филџан ориз
Instructions
  1. Исчистете ro пилето и посолете го. Уторбата ситно исечкајте ја и ставете ја во тенџере каде што претходно е запржен кромидот. Пропржете ја добро, а потоа додајте го оризот, црниот пипер, магданосот, и посолете го по вкус. Пропржете уште малку и наполнете го пилето. Ставете го во рерна да се пече на 150º околу час и половина.
bilboard.mk https://bilboard.mk/
Исчистете ro пилето и посолете го. Уторбата ситно исечкајте ја и ставете ја во тенџере каде што претходно е запржен кромидот. Пропржете ја добро, а потоа додајте го оризот, црниот пипер, магданосот, и посолете го по вкус. Пропржете уште малку и наполнете го пилето. Ставете го во рерна да се пече на 150º околу час и половина.
Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress | Designed by: Free WP Themes. | Thanks to Best Free WordPress Themes, Find WordPress Themes Free and Free WP Themes
ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ Е НАША ГРИЖА!
Visit Us On Facebook