fbpx

Пржени пиперки со сирење и јајца
Serves 1
Write a review
Print
Ingredients
 1. 10 пиперки
 2. 200 гр. сирење
 3. 3 големи јајца
 4. сол по вкус
 5. масло по потреба
Instructions
 1. Пиперките измијте ги,отстранете ја дршкта и семките.
 2. Исечете ги на ленти па на коцки на големина која ви одговара.
 3. Загрејте тава со масло, кога е загреано ставете ги пиперкитe, пржете ги додека омекнат околу 15 мин..
 4. Кога омекнале ставете ги претходно разматени јајца, пржете да се испржат јајцата, на крајот додајте го раздробеното сирење и сол, пржете уште малку, тргнете од оган и послужете.
 5. Рецептот може да се подготвува и со печени пиперки, зелени, црвени, какви било.
 6. Рецептот може да се подготвува во Делимано 8 во 1 пекачот.
bilboard.mk https://bilboard.mk/
Пиперките измијте ги,отстранете ја дршкта и семките.
Исечете ги на ленти па на коцки на големина која ви одговара.
Загрејте тава со масло, кога е загреано ставете ги пиперкитe, пржете ги додека омекнат околу 15 мин..
Кога омекнале ставете ги претходно разматени јајца, пржете да се испржат јајцата, на крајот додајте го раздробеното сирење и сол, пржете уште малку, тргнете од оган и послужете.
Рецептот може да се подготвува и со печени пиперки, зелени, црвени, какви било.
Рецептот може да се подготвува во Делимано 8 во 1 пекачот.
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: Free WP Themes. | Thanks to Best Free WordPress Themes, Find WordPress Themes Free and Free WP Themes
ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ Е НАША ГРИЖА!
Visit Us On Facebook