fbpx

Пржено свинско месо со бело вино и јогурт
Serves 2
Write a review
Print
Ingredients
  1. 500 гр свинска удина
  2. 1 филџан (100 мл) бело вино
  3. 1 филџан јогурт
  4. 1-2 лажици сенф
  5. 1 лажица мешан зачин, вегета
Instructions
  1. Го сечеме месото на помали парченца, па малку го подваруваме. Потоа го пржиме додека убаво порумени,. Го додаваме белото вино, јогуртот, сенфот ,зачините , мешаме и оставаме некоја минутка да извари течноста.
bilboard.mk https://bilboard.mk/
Го сечеме месото на помали парченца, па малку го подваруваме. Потоа го пржиме додека убаво порумени,. Го додаваме белото вино, јогуртот, сенфот ,зачините , мешаме и оставаме некоја минутка да извари течноста.
Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress | Designed by: Free WP Themes. | Thanks to Best Free WordPress Themes, Find WordPress Themes Free and Free WP Themes
ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ Е НАША ГРИЖА!
Visit Us On Facebook