fbpx

Салата од модар патлиџан
Write a review
Print
Ingredients
  1. 2 модри патлиџани
  2. 1 поголема главица кромид
  3. масло
  4. сол
Instructions
  1. Измијте ги модрите патлиџани и испечете ги или во рерна или на плотна. Излупете ги и истолчете ги добро во дрвена ваганка. Кромидот исечкајте го многy ситно и измешајте го со модрите патлиџани. Убаво се измешајте, посолете по вкус и додајте го маслото. (околу 100 гр.). Сервирајте ја салатата во плитка чинија во средина, а околу наредете едно до друго резенки од домати.
bilboard.mk https://bilboard.mk/
Измијте ги модрите патлиџани и испечете ги или во рерна или на плотна. Излупете ги и истолчете ги добро во дрвена ваганка. Кромидот исечкајте го многy ситно и измешајте го со модрите патлиџани. Убаво се измешајте, посолете по вкус и додајте го маслото. (околу 100 гр.). Сервирајте ја салатата во плитка чинија во средина, а околу наредете едно до друго резенки од домати.
Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress | Designed by: Free WP Themes. | Thanks to Best Free WordPress Themes, Find WordPress Themes Free and Free WP Themes
ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ Е НАША ГРИЖА!
Visit Us On Facebook