fbpx

Салата од сирење
Write a review
Print
Ingredients
  1. 1/2 кгр. сирење
  2. 1 главица кромид
  3. 1 мала лажичка црвен пипep
  4. 2 лажички сенф
  5. сол
  6. масло
Instructions
  1. Исечкајте го кромидот многу ситно. Сирењето изгмечете го добро, ставете го црвениот пипер, измешајте го со ситно сечканиот кромид, ставете го сенфот, посолете ако не е солено сирењето, ставете во чинија, обликувајте ја по желба и украсете ја со парчиња варени јајца
bilboard.mk https://bilboard.mk/
Исечкајте го кромидот многу ситно. Сирењето изгмечете го добро, ставете го црвениот пипер, измешајте го со ситно сечканиот кромид, ставете го сенфот, посолете ако не е солено сирењето, ставете во чинија, обликувајте ја по желба и украсете ја со парчиња варени јајца
Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress | Designed by: Free WP Themes. | Thanks to Best Free WordPress Themes, Find WordPress Themes Free and Free WP Themes
ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ Е НАША ГРИЖА!
Visit Us On Facebook