fbpx

Салата од суви пиперки
Write a review
Print
Ingredients
  1. 20 парчиња суви пиперки
  2. 250 гр. доматен сос
  3. 3-4 чешниња лук
  4. 250 гр. масло
  5. сол
Instructions
  1. Измијте ги добро пиперките и ставете ги во сад со вода да се варат. Од како ќе омекнат пиперките извадете ги од водата и ставете ги на даска за сечкање и со нож вадете ги лушпите, а средината ставете ја во дрвено ваганче каде претходно сте го истолчиле лукот. Истолчете ги и пиперките, потоа додајте ја доматниот сос, измешајте добро и на крај додајте го постепено маслото. Посолете по вкус.
bilboard.mk https://bilboard.mk/
Измијте ги добро пиперките и ставете ги во сад со вода да се варат. Од како ќе омекнат пиперките извадете ги од водата и ставете ги на даска за сечкање и со нож вадете ги лушпите, а средината ставете ја во дрвено ваганче каде претходно сте го истолчиле лукот. Истолчете ги и пиперките, потоа додајте ја доматниот сос, измешајте добро и на крај додајте го постепено маслото. Посолете по вкус.
Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress | Designed by: Free WP Themes. | Thanks to Best Free WordPress Themes, Find WordPress Themes Free and Free WP Themes
ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ Е НАША ГРИЖА!
Visit Us On Facebook