fbpx

Свинско фрикандо во селска фурна
Write a review
Print
Ingredients
  1. 1 кгр. свинско фрикандо
  2. 2 лажици доматен сос
  3. 2 лажици мајонез
  4. 1 лажица сенф
  5. мајчина душица
  6. масло
  7. сол
Instructions
  1. Ставете го фрикандото вo тенџере со вода и варете го додека омекне. Извадете го oд водата и ставете го во тава и додадете ги сите состојќи. Ставете ја тавата во рерна и печете го фрикандото на 200° додека не добие црвеникава боја. Се служи со сос од печурки и пржени кoмпири.
bilboard.mk https://bilboard.mk/
Ставете го фрикандото вo тенџере со вода и варете го додека омекне. Извадете го oд водата и ставете го во тава и додадете ги сите состојќи. Ставете ја тавата во рерна и печете го фрикандото на 200° додека не добие црвеникава боја. Се служи со сос од печурки и пржени кoмпири.
Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress | Designed by: Free WP Themes. | Thanks to Best Free WordPress Themes, Find WordPress Themes Free and Free WP Themes
ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ Е НАША ГРИЖА!
Visit Us On Facebook