fbpx

Спанаќ со Јајца
Write a review
Print
Ingredients
  1. 1 кгр. спанаќ
  2. 1 главица кромид
  3. 4 јајца
  4. црвен пипер
  5. сол
Instructions
  1. Исчистете го спањаќот и измијте го. Кромидот ситно сечкан испржете го и во него ставете малку црвен пипер, посолете по вкус. Оваа смеса ставете ја во тавче, долејте малку вода и ставете да се пече. Кога ќе биде напола печено, преку спањаќот скршете ги јајцата. Претходно направете вдлабнатина во спанаќот за да може јајцата да останат цели. Вратете го тавчето во рерна и печете го уште десетина минути.
bilboard.mk https://bilboard.mk/
Исчистете го спањаќот и измијте го. Кромидот ситно сечкан испржете го и во него ставете малку црвен пипер, посолете по вкус. Оваа смеса ставете ја во тавче, долејте малку вода и ставете да се пече. Кога ќе биде напола печено, преку спањаќот скршете ги јајцата. Претходно направете вдлабнатина во спанаќот за да може јајцата да останат цели. Вратете го тавчето во рерна и печете го уште десетина минути.
Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress | Designed by: Free WP Themes. | Thanks to Best Free WordPress Themes, Find WordPress Themes Free and Free WP Themes
ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ Е НАША ГРИЖА!
Visit Us On Facebook