fbpx

Тавче Ориз и Компир
Write a review
Print
Ingredients
  1. 250 гp. ориз
  2. 750 гр. компир
  3. 2 главици кромид
  4. 100 гp. масло
  5. црвен пипер
  6. црн пипер
  7. магданос
  8. сол
Instructions
  1. Исечкајте го ситно кромидот и испржете го на маслото. Додајте го оризот, а компирот исечкан на овални парчиња наредете ги преку оризот. Ставете вода, да се облие, додајте сол по вкус, магданос, црн пипер и ставете го во рерна да се испече.
bilboard.mk https://bilboard.mk/
Исечкајте го ситно кромидот и испржете го на маслото. Додајте го оризот, а компирот исечкан на овални парчиња наредете ги преку оризот. Ставете вода, да се облие, додајте сол по вкус, магданос, црн пипер и ставете го во рерна да се испече.
Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress | Designed by: Free WP Themes. | Thanks to Best Free WordPress Themes, Find WordPress Themes Free and Free WP Themes
ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ Е НАША ГРИЖА!
Visit Us On Facebook