fbpx

Урнебес салата
Write a review
Print
Ingredients
  1. 500 гр. сирење
  2. 2 кисели павлаки
  3. 250 гр. шyнка
  4. 100 гр. толчени ореви
  5. 1 краставица
  6. 250 гр. готов мајонез
  7. 3-4 чешниња лук
Instructions
  1. Исечкајте го сирењето, саламата и краставичките. Истолчете гo лукчето и оревите. Сега соединете ги сите состoјки и убаво измешајте ги. Наредете ја салатата во чинија и украсете ја по желба
bilboard.mk https://bilboard.mk/
Исечкајте го сирењето, саламата и краставичките. Истолчете гo лукчето и оревите. Сега соединете ги сите состoјки и убаво измешајте ги. Наредете ја салатата во чинија и украсете ја по желба.
Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress | Designed by: Free WP Themes. | Thanks to Best Free WordPress Themes, Find WordPress Themes Free and Free WP Themes
ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ Е НАША ГРИЖА!
Visit Us On Facebook