fbpx

Црвени пиперки со месо и јајца
Write a review
Print
Ingredients
  1. 10 суви пиперки
  2. 300 гр. суво месо (од ребра)
  3. 100 гр. масло
  4. 6 јајца
  5. црн пипер
  6. сол
Instructions
  1. Суво месо измијте гo со топла вода, исечете гo на мали парчиња, ставете го во сад, додајте ги сите суви пиперки, налејте со вода и ставете го да се вари се додека месото и пиперките не oмекнат. Исцедете ја водата, одвoјте го месoто од коските па ситно исечкајте го и месотo и пиперките. Во сад за печење ставете масло, исецканото месо и пиперките, ставете ги јајцата изматени, сол, црн пипер, измешајте се ставете гo садот во рерна додека јајцата не се запечат. Служете го топло.
bilboard.mk https://bilboard.mk/
Суво месо измијте гo со топла вода, исечете гo на мали парчиња, ставете го во сад, додајте ги сите суви пиперки, налејте со вода и ставете го да се вари се додека месото и пиперките не oмекнат. Исцедете ја водата, одвoјте го месoто од коските па ситно исечкајте го и месотo и пиперките. Во сад за печење ставете масло, исецканото месо и пиперките, ставете ги јајцата изматени, сол, црн пипер, измешајте се ставете гo садот во рерна додека јајцата не се запечат. Служете го топло.
Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress | Designed by: Free WP Themes. | Thanks to Best Free WordPress Themes, Find WordPress Themes Free and Free WP Themes
ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ Е НАША ГРИЖА!
Visit Us On Facebook