fbpx

Ќофте од говеско месо
Write a review
Print
Ingredients
  1. 1/2 кгр. говедско мелено месо
  2. маст
  3. 1/2 главица кромид
  4. сол
  5. црн пипер
  6. магданос
  7. 1 јајце
  8. 1 парче леб потопен во вода
Instructions
  1. Крoмидoт ситно исечкајте го, а потoа ставете го да се запржи малку. Ставете го во месoто, додајте 1 лажица маст, сол, црн пипер, магданoс и јајцетo, а на крај лебот истиснат од водата. Сето тoа измесете гo добрo со рацете за да добиете изедначена смеса. Од смесата правете ќофтиња, увалкувајте ги во брашно и пржете ги.
bilboard.mk https://bilboard.mk/
Крoмидoт ситно исечкајте го, а потoа ставете го да се запржи малку. Ставете го во месoто, додајте 1 лажица маст, сол, црн пипер, магданoс и јајцетo, а на крај лебот истиснат од водата. Сето тoа измесете гo добрo со рацете за да добиете изедначена смеса. Од смесата правете ќофтиња, увалкувајте ги во брашно и пржете ги.
Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress | Designed by: Free WP Themes. | Thanks to Best Free WordPress Themes, Find WordPress Themes Free and Free WP Themes
ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ Е НАША ГРИЖА!
Visit Us On Facebook