fbpx

Ќофтиња со зеленчук
Serves 4
Write a review
Print
Ingredients
 1. 500 гр мелено месо
 2. 1 морков
 3. 1 голем компир
 4. 2 кришки леб
 5. 2-3 лажици презла
 6. 1 јајце
 7. 1 кромид
 8. 2 чешниња лук
 9. 1 лажиче сил,зачин,бибер,буковец ,оригано
Instructions
 1. Морковот и компирот ги вариме. Откако ќе се сварат ги рендаме и ги додаваме во месото. Кришките леб ги потопуваме во вода и ги истискуваме од водата и нив ги додаваме во месото.Кромидот и лукот ги сецкаме многу ситно.И нив и останатите состојки сите ги додаваме во месото. Замесуваме со рака.
 2. Пржиме во загреано масло.
bilboard.mk https://bilboard.mk/
Морковот и компирот ги вариме. Откако ќе се сварат ги рендаме и ги додаваме во месото. Кришките леб ги потопуваме во вода и ги истискуваме од водата и нив ги додаваме во месото.Кромидот и лукот ги сецкаме многу ситно.И нив и останатите состојки сите ги додаваме во месото. Замесуваме со рака.
Пржиме во загреано масло.
Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress | Designed by: Free WP Themes. | Thanks to Best Free WordPress Themes, Find WordPress Themes Free and Free WP Themes
ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ Е НАША ГРИЖА!
Visit Us On Facebook