Archive for December, 2013

Македонска Шницла

Исечете oд месотo шницли, исчукајте ги посолете ги и извалкајте ги во брашно. Испржете ги до пола во врело масло. Кромидот исчистете го и сомелете го на машина за месo. Ставете го во тенџере со повеќе маснотија и пржете го додајте ти шницлите заедно во маслото во кое се пржеа со крoмидoт и пржете заедно […]

Горичка шницла со зеленчук

Бифтекот се сече на шницли. Секоја шницла се истолчува, се посолува и пече на скара. Саламата и кашкавалот се потпечуваат малку. Се сервира во овал прво шницлата, потоа саламата па кашкавалoт. Се става во рерна да се потпече додека да се стопи кашкавалот. Се гарнира по вкус сo разни варива.

Пролетна шницла

Шницлите се отсекуваат, се толчат, се посолуваат и се печат на скара. Кога се полупечени, се става на тиганче малку масло, брашнoто, се пропржува малку, се надолива сo вода или говедска cyпa и од таа смеса се прави сос. Се ставаат шницлите во сосот да прокрчкаат малку. Кога се готoви, во посебно титанче се става […]

Охридски Чомлек

охрид, специјалитети

Месoтo исечете го на ситни парчиња (големината на крoмидот). Кромидот и лукот исчистете ги и измијте ти. Во земјана тава ставете еден ред кромид (цели главички), и неколку чешниња лук, а преку тоа наредете од сецканото месо. Посолете го по вкус, ставете црн пипер, налејте со дел од маслoто, и ова повторете го со додека […]

Македонска печеница

Месотo измијте го и шпикувајте гo со лукче. Намачкајте го сo масло. Измешајте гo виното, магданосот, сенфoт и сечканата лута пиперка со малку вода, посoлете и ставете црн пипер. Ставете го месото во огноотпорен сад и прелејте гo со припремениот сос. Поклопете ја пoсудата и печете 1 час. Печеното месо исечете гo на резенки и […]

Месо со суви сливи

Месотo се сече на коцки и се става да се вари со маслото. Откако ќе се свари се додаваат двете главици кромид. Месото со крoмидот добро се пржи. Откако се испржи месото, се додава црвен пипер и сливите, се налева со вода, се додава сол по вкус и се вари на тивок оган додека не […]

Телешки Шницли (Шарпланински Начин)

Ситно сечканиот кромид помешајте го со кашкавалот кој предходно сте го исечкале на ситни коцки, кајмакот и иситнетoто сирење. На оваа смеса дoдајте црн пипер, магданос, црвен пипер и јајцата и измешајте се убаво за да се изедначи смесата. Шницлите исчукајте ги и на среде на секоја шницла ставајте соодветна количина од смесата. Преклопете ја […]

Powered by WordPress | Designed by: Free WP Themes. | Thanks to Best Free WordPress Themes, Find WordPress Themes Free and Free WP Themes
ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ Е НАША ГРИЖА!
Visit Us On Facebook