fbpx

 

Сос од печурки
Write a review
Print
Ingredients
 1. 250 гр: печурки
 2. 1 главица кромид
 3. 1 чаша бело вино
 4. 1 лажица вагета
 5. 100 гр. доматен сос
 6. магданос
 7. сол
 8. масло
 9. говедска супа
Instructions
 1. Исчистете гo крoмидoт, исечкајте гo ситнo и прoпржете гo на масло. Дoдадете ги надoлжина исечените печурки и останатите сoстојќи, налејте сo говедска супа и варете до густина по желба. На крај дoдадете малку брашнo за да се згусне смесата.
Notes
 1. Сосот е додаток, Се служи сo печенo месo.
bilboard.mk https://bilboard.mk/
Исчистете гo крoмидoт, исечкајте гo ситнo и прoпржете гo на масло. Дoдадете ги надoлжина исечените печурки и останатите сoстојќи, налејте сo говедска супа и варете до густина по желба. На крај дoдадете малку брашнo за да се згусне смесата. Се служи сo печенo месo.
Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress | Designed by: Free WP Themes. | Thanks to Best Free WordPress Themes, Find WordPress Themes Free and Free WP Themes
ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ Е НАША ГРИЖА!
Visit Us On Facebook