fbpx

Posts Tagged ‘грав’

Грав подварок

СОСТОЈКИ : 100 гр грав по човек3-4 црвени пиперки5-6 парчиња морков1 кочан од зелка1 главица кромид200 гр солено суво месоцрвен пипер1 лажица брашно ПРИПРЕМА: Ден предходно се става 100 грама грав по човек во тенџере со жешка вода. Кога ќе подзалади водата гравот се трие со дланките за да прими вода и да набабри, се […]

Powered by WordPress | Designed by: Free WP Themes. | Thanks to Best Free WordPress Themes, Find WordPress Themes Free and Free WP Themes
ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ Е НАША ГРИЖА!
Visit Us On Facebook