Posts Tagged ‘Здравје’

Летен пинџур

Летен пинџур

СОСТОЈКИ : Пола кг. домати8 зелени пиперки250 гр кашкавал150 гр сланина150 гр колбаси8 јајца50 мл зејтин1 поголем модар патлиџан ПРИПРЕМА: Се загрева тавата со малку масло, се става сланината, се запржува на тивок оган, се додаваат пиперите и кромидот, којга се ова ке омекне на слаб оган, се додаваат две јајца и се се размешува […]

Powered by WordPress | Designed by: Free WP Themes. | Thanks to Best Free WordPress Themes, Find WordPress Themes Free and Free WP Themes
ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ Е НАША ГРИЖА!
Visit Us On Facebook