fbpx

Posts Tagged ‘традиционална кујна’

Турли ѓувеч

СОСТОЈКИ: морковикомпиритиквичкипиперки или бамјaмодар патлиџанмагдоносзрели доматисолцрн пипермасло ПРИПРЕМА: Се зема мешаниот зеленчук по 350 грама и по 100 грама мелено месо по возрасен човек, се сечка ситно (коцки по еден сантиметар во сите насоки), се зачинува со сол, црн пипер, магдонос во подолните слоеви заедно додава масло за готвење, се ставаат црвените, добро узреани и […]

Powered by WordPress | Designed by: Free WP Themes. | Thanks to Best Free WordPress Themes, Find WordPress Themes Free and Free WP Themes
ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ Е НАША ГРИЖА!
Visit Us On Facebook